Jak šel čas v Komunitním klubu Černý Důl od září do října 2023

září/říjen

Po letních prázdninách jsme se znovu sešli na hřišti naší školy odpočatí a plní síly do nového školního roku.

Září patřilo vzájemnému seznamování. Vytvořili jsme si klubovou vlajku a stanovili pravidla, která chceme dodržovat. Děti dle své fantazie vyzdobily nadpis KLUB, který je vylepený na vstupních dveřích klubu. Zároveň jsme se seznámili s dobrovolnicí Olenou, která pochází z Ukrajiny. Olena tráví s námi odpolední čas, získává zkušenosti pro svá studia a rozšiřuje si slovní zásobu. Během září jsme se zapojili do tvorby pohádkové stezky pro družinu. Postarali jsme se o úkoly a zábavu na odpoledne.

Teplý podzim nám umožňoval trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Společné hry, skákání přes švihadlo, stavění domečků, pletení náramků z bavlnky i gumiček a tvorba růží z listů, to vše se dalo dělat venku se sluníčkem v zádech. Nesmím opomenout ani tolik milovaný lesík u školy, který děti přímo magicky vtahuje ke hře v bunkrech. Děti si vyzkoušely i vedení klubové zábavy a vymýšlely různé hry aby zabavily své spolužáky.

Společné hry na hřišti střídaly procházky po okolí a tvorba podzimní výzdoby do školy. Vyzkoušeli jsme si vyrobit betonovou dýni, která zdobí okolí školy a také navrtávat plechovky, které byli použité na výzdobu stezky korunami stromů v Janských Lázních, kde jsme strávili příjemný den na konci října. Další akcí, na které se klub podílí je Halloween, už ho chystáme už se moc těšíme.

Datum vložení: 30. 10. 2023 19:50
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2024 14:38